המכינה הקדם צבאית תורנית אבנר עכו 

 

שמיניסט יקר!

אתה עומד בפתחה של החלטה חשובה, שעשויה לעצב את המשך חייה בצורה דרמטית – אולי אף יותר מכפי שנדמה לך.

בימים אלו, שאתה בשיאם של מבחני הבגרות, נע משבו"ש לשבו"ש, ומחפש את השביל בו תפסע בשנים הקרובות, אנו מאחלים לך שהקב"ה יסייע בידך למצוא את דרכך המתאימה לך, בשמחה וביישוב הדעת.

אז מהי בעצם מכינת אבנר?

אנו שמחים ששאלת... ובכן:

המכינה הוקמה במרכז העיר עכו. אזור זה, והשכונות הסמוכות אליו, הוא האזור היפה והחשוב בעיר עכו מחד, ומלא באתגרים חברתיים לאומיים ותורניים מאידך. מורכב כפי שזה נשמע, אך זוהי האמת.

השנה היא השנה השביעית של המכינה, ובאלול האחרון התחלנו את השנה עם כחמישים וחמישה תלמידים, מכל מרחבי ארץ ישראל. המאפיין המרכזי של החבורה - הוא החברות הטובה, והרצון של כולם לעשות תהליך משמעותי, ביחד ולחוד.

חזונה של המכינה – העמדת דור צעיר וחלוצי, מלא תורה ויראת שמיים, מלא עז וענווה, המוכן לכל משימה בחיי האומה והמדינה, ובפרט לטובת ביסוסה ופיתוחה של העיר עכו. לא פחות מכך.

תלמידי המכינה נבחרים מתוך כמאה וחמישים בחורים הבאים ל"שבוע ישיבה" במכינה, על פי התאמתם לדרכה של המכינה. אנו מחפשים בחורים אידאליסטים, בעלי רצון כן ועמוק לבירור תורני וערכי מתוך לימוד תורתנו הקדושה, ומתוך מוכנות להיות חילים נאמנים לה' ולעמו - משירותם הצבאי, ועד זיקנה ושיבה.

במרכז חיי המכינה עומד בית המדרש  – כור ההיתוך, ומרכז העצבים של המכינה. בבית המדרש מתרחש תהליך איטי ועמוק של לימוד תורה, על כל מקצועותיה: מוסר ואמונה, גמרא והלכה, מצוות ומידות, אנו משתדלים ללכת לאורם של רבותינו, הראי"ה קוק זצ"ל והרב מאיר יהודה גץ זצ"ל, בדרכם האצילית ומלאת אהבת ישראל של מתוך שמחה ודיבוק חברים.

ההכנה לצבא נעשית גם היא, בעיקר באופן עיוני, מלווה במד"ס שבועי קבוצתי, אימון יומי לפי התאמה, שיחות חול בנושאים מגוונים על ידי מרצים חיצוניים, ובעיקר הכוונה לשירות איכותי לפי התאמת כישורך.

יש עוד הרבה מה לספר, אבל את זה תצטרך כבר לראות בעצמך.

ברוך הבא!

לתיאום ביקור ליחצו

המכינה התורנית

קדם צבאית אבנר עכו,

מכתב לבוגר כיתה יב'

שמיניסט יקר!

אתה עומד בפתחה של החלטה, העשויה לעצב את המשך חייך בצורה דרמטית, יותר מכפי שנדמה לך.

אז מהי בעצם מכינת אבנר?

אנו שמחים ששאלת... ובכן: 

המכינה התורנית הקדם צבאית אבנר עכו